Zespół prawników SENDERO zakończył z sukcesem kolejne negocjacje 21 maja 2018

Zespół prawników SENDERO zakończył z sukcesem wielomilionowe negocjacje. Zespół prawników SENDERO, pod kierownictwem Łukasza Lubaszki, uczestniczył jako doradca jednej ze Stron w zakończonych sukcesem negocjacjach wielomilionowej, unikalnej umowy z branży medycznej na rzecz brytyjskiej publicznej instytucji ochrony zdrowia.

SENDERO Tax & Legal na konferencji ALL OF BACKUP 18 maja 2018

SENDERO Tax & Legal na kolejnej konferencji ALL OF BACKUP. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu spotkań Backup Friday 11 maja w Toruniu. Wydarzenie poświęcone jest jednym z największych informatycznych wyzwań każdego przedsiębiorstwa: gromadzeniu, przechowywaniu danych i ich poprawnemu zabezpieczaniu. Podczas konferencji nasz radca prawny Małgorzata Sydor omówiła istotne kwestie wynikające z nowej ustawy o ochronie danych osobowych (RODO) w kontekście backupu. Zapraszamy również do udziału w następnej konferencji 8 czerwca 2018 roku w Bydgoszczy – rejestracja uczestników możliwa tutaj.

Rosną kompetencje SENDERO – powiększa się grono doradców podatkowych 10 maja 2018

Mamy przyjemność poinformować, że grono doradców podatkowych SENDERO powiększyło się o szóstą osobę. Na listę Krajowej Izby Doradców Podatkowych wpisany został Michał Wodzicki, który pracuje z nami od 2014 roku. Gratulujemy Michałowi sukcesu!

SENDERO wśród 10 najlepszych kancelarii południowo – zachodniej Polski 27 kwietnia 2018

SENDERO wśród 10 najlepszych kancelarii południowo – zachodniej Polski. W 16. edycji Rankingu Kancelarii Prawnych dziennika „Rzeczpospolita” utrzymaliśmy zeszłoroczną pozycję na obszarze, na którym koncentrujemy naszą działalność. W rankingu ogólnopolskim awansowaliśmy o jedno miejsce. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym Klientom za okazane zaufanie.

Więcej informacji o rankingu tutaj.

Zaufał nam kolejny klient 23 kwietnia 2018

Sendero Tax & Legal uzyskało zlecenie na kompleksową obsługę jednego z większych światowych koncernów motoryzacyjnych.

Nowe regulacje w przepisach notarialnych 17 kwietnia 2018

9 kwietnia 2018 roku w życie weszły zmiany dotyczące ustawy Prawo o notariacie. Nowe regulacje dotyczą elektronicznych wypisów, odpisów i wyciągów notarialnych. Tego dnia funkcjonowanie rozpoczęło Centralne Repozytorium Elektronicznych Wypis Aktów Notarialnych (CERWAN). Zmiany te mają na celu ułatwić działania w postępowaniu rejestrowym.

(więcej…)

SENDERO Tax & Legal na Forum Cen Transferowych 16 kwietnia 2018

12 kwietnia w Warszawie odbyła się pierwsza edycja Forum Cen Transferowych – panelu dyskusyjnego dotyczącego problematyki transakcji wewnątrzgrupowych. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 przedstawicieli branży doradztwa podatkowego, biznesu i nauki. W organizowanym przez Ministerstwo Finansów spotkaniu SENDERO Tax & Legal reprezentowali Andrzej Jagiełło i Michał Wodzicki – specjaliści w zakresie cen transferowych.

(więcej…)

Opłata za rezygnację z niedochodowej działalności jest kosztem podatkowym 9 kwietnia 2018

Opłata za rezygnację z niedochodowej działalności jest kosztem podatkowym. Opłata za wcześniejsze rozwiązanie umowy o zarządzanie nieruchomością w przypadku sprzedaży obiektu może być KUP, o ile celem wydatku jest ograniczenie strat (wyrok WSA w Warszawie w wyroku z 13 grudnia 2017 r. sygn. III Sa/Wa 3832/16).

Więcej na ten temat tutaj.

Ciekawe orzeczenie w sprawie praw autorskich 27 marca 2018

Ciekawe orzeczenie w sprawie praw autorskich. Pozwanym w procesie o naruszenie majątkowych praw autorskich może być również podmiot, który świadomie skorzystał z wyrządzonej drugiemu szkody, jeżeli tylko powód będzie w stanie wykazać tę okoliczność.

Pełna treść wyroku tutaj.

Zakończenie dużego projektu finansowego 26 marca 2018

Radcy prawni i doradcy podatkowi z SENDERO Tax & Legal zakończyli z sukcesem dla Klienta z branży papierniczej nabycie nieruchomości przemysłowej w specjalnej strefie ekonomicznej. Polska część międzynarodowego projektu finansowego przekroczyła wartość 3 mln EURO.