Kolejne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka 16 sierpnia 2018

Kolejne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dotyczące przeglądania plików na komputerze pracownika. Czy pracodawca mógł otwierać pliki na komputerze pracownika, jeżeli nie były oznaczone jako „prywatne”?

Omówienie wyroku dostępne tutaj.

Nowi pracownicy w zespole SENDERO 6 sierpnia 2018

Nowi pracownicy zasilili szeregi SENDERO Tax & Legal

Do zespołu podatkowego dołączyło dwóch młodszych konsultantów ds. podatków. Bartosz Bober i Krzysztof Dżugaj będą odpowiedzialni za bieżące wsparcie doradców podatkowych. Zespół SENDERO Tax & Legal liczy obecnie 32 osoby. Bartkowi i Krzyśkowi życzymy dobrej pracy w naszej kancelarii.

Kolejny doradca podatkowy w zespole SENDERO Tax & Legal 1 sierpnia 2018

Kolejny doradca podatkowy w zespole SENDERO Tax&Legal

Z przyjemnością informujemy, że Adam Wnuk związany z SENDERO Tax & Legal od roku 2015, złożył egzamin na doradcę podatkowego przed Państwową Komisją Egzaminacyjną. Sukces Adama jest potwierdzeniem stałego dbania o rozwój kompetencji naszego zespołu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Refaktury też muszą być na warunkach rynkowych 24 lipca 2018

Refaktury też muszą być na warunkach rynkowych

Dyrektor KIS: Podatnicy, którzy nabywają usługi na rynku, a następnie bez marży odsprzedają je podmiotom powiązanym, też muszą sporządzić dokumentację cen transferowych zawierającą analizę danych porównawczych. 

Interpretacja indywidualna nr 0114-KDIP2-2.4010.15.2018.1.AZ

Interesujące orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Krakowie 19 lipca 2018

Interesujące orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Pracodawca ma prawo wyrazić krytyczną opinię o dyspozycyjności pracownika.

Pełna treść wyroku dostępna tutaj.

Fiskus odmawia prawa do 50-proc. kosztów twórców 17 lipca 2018

Fiskus odmawia prawa do 50-proc. kosztów twórców.

Fiskus zmienił zdanie. Nie zgadza się na preferencyjne rozliczenie, jeśli firma ustala koszty na podstawie czasu poświęconego na pracę twórczą.

Więcej informacji tutaj.

SENDERO Tax & Legal na Business Mixer 2018 9 lipca 2018

SENDERO Tax & Legal na Business Mixer 2018

20 czerwca na Stadionie Wrocław mieliśmy przyjemność uczestniczyć w IV edycji Business Mixera. Wydarzenie zorganizowane przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną zgromadziło około 170 uczestników. Jedno z największych spotkań B2B to forma krótkich prezentacji biznesowych. Przy stołach zasiadli przedstawiciele ponad 20 branż, głównie z sektora przemysłowego. Wszystkim uczestnikom i organizatorowi serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania.

Business Mixer 20 czerwca 2018

Drugi rok z rzędu Grzegorz Młynarczyk najlepszym doradcą podatkowym z cen transferowych! 27 czerwca 2018

Sukces w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego 2018: Duże wyróżnienie w rankingu Rzeczpospolitej otrzymał partner SENDERO – Grzegorz Młynarczyk. W ogólnopolskiej Kategorii Indywidualnej drugi rok z rzędu otrzymał rekomendację dla najlepszego doradcy podatkowego w zakresie cen transferowych. Jest to ogromne wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!

Pełen ranking tutaj.

Ranking Firm Doradztwa Podatkowego 2018

Ranking Firm Doradztwa Podatkowego Rzeczpospolitej 2018: Sendero Tax & Legal w czołówce firm doradztwa podatkowego w województwie dolnośląskim. Ten sukces nie byłby możliwy dzięki naszym Klientom. Serdecznie Państwu dziękujemy za dotychczasową współpracę.

Pełen ranking tutaj.

Sukces SENDERO w sporze z organami podatkowymi 22 czerwca 2018

Kolejny sukces SENDERO w sporze z organami podatkowymi

Doradcy podatkowi SENDERO Tax & Legal pod kierunkiem Szymona Karpińskiego uzyskali korzystny wynik w sporze z organami podatkowymi. Sprawa dotyczyła spółki produkcyjnej z branży motoryzacyjnej. Postępowanie  odnosiło się do rynkowości cen stosowanych w unikalnej transakcji z podmiotem powiązanym. Dwuletni spór zakończył się decyzją określającą zobowiązanie podatkowe o blisko 50% niższe niż kwota wynikająca z protokołu kontroli podatkowej.