Szykują się radykalne zmiany w VAT – sprawdź, co się zmieni

Niebawem zacznie się podatkowa rewolucja. Pierwsze zmiany w VAT zaczną bowiem obowiązywać już od 1 września 2019 r. Poniżej wskazujemy najważniejsze zmiany, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

 

Zmiany w VAT w pigułce

 

Jak się przygotować?

 

Działania fiskusa ukierunkowane – w szczególności – na uszczelnienie luk podatkowych w obecnych regulacjach, a tym samym na ukrócenie nielegalnych procederów zorientowanych na wyłudzanie VAT, mogą okazać się zmorą dla uczciwych i rzetelnych podatników.

Waga oraz rewolucyjny charakter wprowadzanych w najbliższym czasie zmian wymaga przede wszystkim dokładnej analizy nowych przepisów pod kątem ich wpływu na prowadzone w firmie rozliczenia podatkowe.

W celu zachowania rzetelności ww. rozliczeń oraz uniknięcia negatywnych konsekwencji podatkowych, które mogą nieść za sobą wdrażane zmiany, konieczne może okazać się również dostosowanie – wykorzystywanych w ramach prowadzonej działalności – systemów księgowych czy też aktualizacja procedur dotyczących sposobu rozliczania poszczególnych transakcji opodatkowanych VAT. 

Autor:

Monika Bilska

Doradca podatkowy

tel.: (71) 717 80 32


Komentarze (0)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x