„Tylko rzeczy sporne dają szansę” to hasło XXIII Festiwalu Bachowskiego Świdnica. Ta myśl przewodnia jest jak cały cykl koncertów proponowanych przez organizatora festiwalu, krakowską orkiestrę Capellę Cracoviensis. Powoduje, że się zatrzymujemy, pojawia się refleksja i chwila tak rzadkiego w ostatnim czasie spokoju.

Muzyka, kultura oraz region dolnośląski to wartości bardzo bliskie wielu osobom w Sendero. Dlatego też z okazji 15-lecia naszej kancelarii postanowiliśmy zostać jednym ze sponsorów tej wyjątkowej inicjatywy muzycznej oraz połączyć jubileusz naszego istnienia z koncertem inaugurującym Festiwal.

Festiwal Bachowski to prawdziwe święto muzyki klasycznej, doceniane na arenie międzynarodowej. Główną scenę festiwalu stanowi wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kościół Pokoju w Świdnicy, będący największą drewnianą świątynią barokową w Europie. To właśnie tu miał miejsce sobotni występ światowej sławy mezzosopranistki Vivici Genaux. Artystka przy akompaniamencie Capelli Cracoviensis oraz koncertmistrza Roberta Bachary wykonała arie z barokowych oper. Po występie zaprosiliśmy gości na koktajl, podczas którego mieliśmy okazję pierwszy raz od wielu miesięcy porozmawiać na tematy niezwiązane z biznesem.

Chcielibyśmy w tym miejscu bardzo podziękować wszystkim osobom, które towarzyszyły nam w tym wyjątkowym dniu. Mamy szczerą nadzieję, że nie zabraknie nam okazji do wspólnych spotkań w przyszłości w równie pięknych okolicznościach.

Fot. Filip Adamus