W Nowy Rok wchodzimy z powiększonym gronem Wspólników! Partnerami kancelarii zostali odpowiedzialny za podatki dochodowe Tomasz Wilk oraz ekspert od prawa energetycznego, łączności elektronicznej i pomocy publicznej Jacek Wilczewski.

Tomasz jest doradcą podatkowym oraz wieloletnim współpracownikiem Sendero. Od piętnastu lat doradza polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom oraz klientom indywidualnym w sprawach związanych z podatkami dochodowymi.

Powierzenie Tomaszowi roli wspólnika jest wyrazem uznania za jego wieloletnią pracę na rzecz Sendero oraz rozwój praktyki związanej z podatkami dochodowymi. Tomasz zrealizował w ramach Sendero dziesiątki projektów, w tym związanych z bieżącym doradztwem, cenami transferowymi i reprezentowaniem klientów w kontrolach i sporach sądowych. Posiada ekspercką wiedzę na tematy związane m.in. z podatkiem u źródła, rozliczeniami strefowymi i podatkowymi grupami kapitałowymi. Tomasz jest autorem publikacji o tematyce podatkowej w prasie (m.in. Rzeczpospolita i DGP) oraz prelegentem na konferencjach, szkoleniach i webinarach o tematyce podatkowej.

Aktualnie Tomasz skupia się na rozwoju praktyki związanej z wdrażaniem ulg podatkowych dla przedsiębiorców i tworzeniem fundacji rodzinnych.

 

Jacek jest radcą prawnym z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Przez 10 lat był wspólnikiem w jednej z największych polskich kancelarii prawnych. W Sendero od 2022 roku kieruje praktyką z zakresu prawa energetycznego, łączności elektronicznej i pomocy publicznej.

Awans na wspólnika jest wyróżnieniem jego unikalnej wiedzy, doświadczenia i umiejętności biznesowych.

W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej świadczył pomoc prawną na rzecz samorządów, ministerstw, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Instytutu Łączności, a przede wszystkim na rzecz przedsiębiorców, głównie w sektorach infrastrukturalnych. Przez wiele lat był ekspertem w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, uczestniczył w Sejmie w licznych procesach legislacyjnych dotyczących specustaw inwestycyjnych i rynku telekomunikacyjnego. Z sukcesem występował w postępowaniach notyfikacyjnych przed Komisją Europejską, w których uzyskano decyzje zatwierdzające pomoc publiczną dla sieci światłowodowych. Autor kilkuset opinii prawnych, prelegent na szkoleniach i konferencjach branżowych, reprezentował klientów w  postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Współautor komentarza do ustawy o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych.

Gratulujemy i życzymy Wam samych sukcesów zawodowych!