Tarcza Antykryzysowa – najważniejsze informacje 25 marca 2020

W poniższym załączniku wskazujemy podsumowanie regulacji przygotowanych w projekcie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (dalej: Ustawa).

PRZYGOTOWANE PRZEZ NAS INFORMACJE ZOSTAŁY OPRACOWANE W OPARCIU O NIEOFICJALNY JESZCZE PROJEKT USTAWY.

Możliwe są zatem pewne modyfikacje poniższej treści. Ustawa ma 109 stron, wybraliśmy tylko to o co pytacie Państwo najczęściej.

POSIEDZENIE SEJMU W TEJ SPRAWIE MA ODBYĆ SIĘ W PIĄTEK. NAJPEWNIEJ KRÓTKO PO TYM ZBIERZE SIĘ SENAT. USTAWA WEJDZIE WIĘC W ŻYCIE NAJSZYBCIEJ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. NIEZWŁOCZNIE PO PRZYJĘCIU USTAWY PRZEZ SENAT POINFORMUJEMY O JEJ OSTATECZNEJ WERSJI.

 

Pobierz informacje >>> Tarcza Antykryzysowa – najważniejsze informacje.

 

Sukces przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym 19 marca 2020

Sukces działu podatkowego przed WSA

Miło nam poinformować, że reprezentując jednego z naszych Klientów udało nam się uzyskać przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym we Wrocławiu precedensowe rozstrzygnięcie. Dotyczyło ono opodatkowania podatkiem u źródła wypłaty dywidend.

Czytaj więcej

W dobie pandemii kontynuujemy wspieranie naszych Klientów 17 marca 2020

SENDERO Tax & Legal nie zaprzestało działań wspierających naszych Klientów. Dbając jednak o bezpieczeństwo naszych pracowników i Państwa, pracujemy głównie zdalnie. Nie wpływa to na jakość naszych usług ani na komunikację z nami. We wszystkich kwestiach prawnych i podatkowych mogą Państwo się do nas zwracać telefonicznie i mailowo.

Zespół SENDERO Tax & Legal

Sendero doradcą w projekcie związanym z dokonaną przez Wepa Hygieneprodukte GmbH emisją obligacji 21 stycznia 2020

Mamy przyjemność poinformować, że w grudniu 2019 r. Sendero doradzało polskiej spółce należącej do niemieckiego producenta wysokiej klasy papieru higienicznego – Wepa Hygieneprodukte GmbH – w projekcie związanym z dokonaną przez Wepa Hygieneprodukte GmbH emisją obligacji. Emisja kierowana była do nabywców poza terytorium Polski, zaś jej łączna wartość wyniosła około 0,5 miliarda EURO. W ramach projektu zespół Sendero pracował także przy ustanowieniu zabezpieczeń emisji o wartości zabezpieczenia przekraczającej 1 miliard EURO.

Czytaj więcej

Anna Wieczorek nowym partnerem w kancelarii SENDERO 8 stycznia 2020

Miło nam poinformować, że do grona partnerów kancelarii prawnej SENDERO Tax & Legal dołączyła Anna Wieczorek. Jako partner pokieruje praktyką transakcji na rynku nieruchomości. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie prawnym, głównie w obszarze prawa nieruchomości oraz prawa korporacyjnego. Z kancelarią związana od 2015 roku.

Czytaj więcej

Udział SENDERO Tax & Legal w negocjacjach z CD Projekt 10 grudnia 2019

Jest nam miło poinformować, że doradzaliśmy zbywcy kompleksu biurowego przy ul. Jagiellońskiej 74 w Warszawie w negocjacjach umowy sprzedaży z CD Projekt. Zamknięcie transakcji miało miejsce 31 października 2019. W skład zespołu negocjacyjnego ze strony SENDERO Tax & Legal wchodzili radca prawny Anna Wieczorek i radca prawny, partner Łukasz Lubaszka.

Dziękujemy za udział w konferencjach

Serdecznie dziękujemy Państwu za udział w konferencjach:

  • III edycji konferencji poświęconej zagadnieniom prawnym, tym razem pt. „Outsourcing. Absurdy RODO”,
  • I edycji konferencji podatkowej pt. „Wyzwania podatkowe 2019/2020”,

które odbyły się 28 listopada i 5 grudnia w siedzibie naszej kancelarii.

Czytaj więcej

Konferencja „Wyzwania podatkowe 2019/2020” 15 listopada 2019

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję, którą organizujemy 5 grudnia br. (czwartek)

Czytaj więcej

Mikrokonferencja „Outsourcing. Absurdy RODO” 12 listopada 2019

Zapraszamy Państwa 28 listopada 2019 roku na kolejną już konferencję SENDERO Tax & Legal.

 

W ramach pierwszego panelu „Outsourcing” poruszymy jedno z trudniejszych zagadnień dla wielu firm, mianowicie – jak prawidłowo zorganizować pracę przy wykorzystaniu outsourcingu. Z uczestnikami konferencji podzielimy się naszymi praktycznymi spostrzeżeniami na ten temat. Wskażemy, na co szczególną uwagę zwraca PiP i na co uważać podczas kontroli. Opowiemy również o podatkowym aspekcie tego zagadnienia i ryzykach z tym związanych.

Czytaj więcej

Miesiące tematyczne SENDERO Tax & Legal – październik 4 października 2019

W październiku przygotowaliśmy dla Państwa kolejny temat:

sygnaliści i compliance w firmie

 

  • 11 i 25 października Filip Firut – radca prawny SENDERO Tax & Legal odpowie na Państwa pytania pod numerem telefonu (71) 717 80 20.

Miesiąc tematyczny to 1 konkretne zagadnienie, 2 dni telefonicznych dyżurów oraz 10% zniżki na zlecenia dotyczące danego zagadnienia. 

 

Zapraszamy do kontaktu.

Zespół SENDERO Tax & Legal