Wygrana SENDERO w Sądzie II Instancji w sprawie o zadośćuczynienie! 28 kwietnia 2021

Z przyjemnością informujemy, że w sprawie przeciwko naszemu Klientowi o zadośćuczynienie, Sąd Apelacyjny w Katowicach uwzględnił przedstawioną przez nas argumentację, zmienił wyrok Sądu I Instancji i tym samym oddalił wszystkie żądania strony powodowej. Zespół naszej kancelarii wykazał, że wszelkie finansowe żądania skierowane pod adresem naszego Klienta były bezzasadne, a jego działanie – zgodne  prawem. Dzięki wygranej sprawie nasz Klient nie będzie musiał wypłacać 200 tys. zł, o które wnioskował powód.

RODO: naruszenie zasad przetwarzania danych osobowych trzeba zgłaszać 22 kwietnia 2021

Należy oddzielić obowiązki administratora danych osobowych dotyczące zgłoszenia incydentu i zawiadomienia o nim od odpowiedzialności za sam incydent.

Na gruncie RODO wszyscy administratorzy danych osobowych mają obowiązek zgłaszania przypadków naruszania ochrony danych osobowych właściwemu organowi. Zgłoszenie nie musi zostać wysłane, gdy jest mało prawdopodobne, by incydent skutkował ryzykiem naruszenia praw lub wolności osób fizycznych. Niemniej w sytuacji, gdy administrator nie może tak zakwalifikować zaistniałego incydentu, powinien w ciągu 72 godzin zgłosić zdarzenie. W Polsce organem właściwym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Trzeba także pamiętać, że z naruszeniem może wiązać się obowiązek zawiadomienia o incydencie osób, których dane osobowe zostały nim objęte. Taki obowiązek aktualizuje się, gdy naruszenie ochrony danych osobowych może powodować wysokie ryzyko naruszenia praw lub wolności tych osób. Zawiadomienie powinno być zrealizowane bez zbędnej zwłoki

Cały artykuł autorstwa radcy prawnego Szymona Szurgacza znajduje się na stronie Rzeczpospolitej: https://www.rp.pl/Kadry/304219947-RODO-naruszenie-zasad-przetwarzania-danych-osobowych-trzeba-zglaszac.html?cid

Kancelaria SENDERO Tax & Legal liderem wśród kancelarii i firm doradztwa podatkowego na Dolnym Śląsku w XV Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego 2021 roku Rzeczpospolitej! 15 kwietnia 2021

Nasza spółka w tegorocznym rankingu zajęła 1 miejsce w kategorii kancelarii zatrudniających największą liczbę doradców podatkowych w regionie. SENDERO Tax & Legal w ubiegłorocznej edycji tego rankingu znajdowało się na 2 miejscu, tym bardziej jest nam miło poinformować wszystkich o osiągniętym awansie.

Czujemy się mocno związani z regionem, w którym działamy – mówi w Rzeczpospolitej Grzegorz Młynarczyk  –  jako dumni wrocławianie (choć pochodzimy z różnych miast), pracujemy dla największych firm południowo-zachodniej Polski. Dolny Śląsk, opolskie czy lubuskie to lokomotywa rozwoju kraju, mocno zintegrowana z Europą i przyciągająca kapitał zagraniczny z wielu państw. W naszym przypadku sprawdza się mechanizm rynku lokalnego, czyli pozyskiwanie klientów z poleceń zadowolonych z naszych usług przedsiębiorców, którzy działają w tym samym rejonie. Wraz z rozwojem Sendero, w tym założeniem naszego biura w Warszawie, otwieramy się jednak na obsługę klientów z całej Polski. Nie zapominamy o korzeniach, jednakże po kilkunastu latach wzrostu jesteśmy gotowi na skuteczne konkurowanie z najlepszymi na rynku ogólnokrajowym.

Chcielibyśmy w tym miejscu bardzo podziękować naszym Klientom za zaufanie oraz pracownikom, dzięki pracy którym SENDERO może stanowić tak silny i sprawny zespół dostrzegany na arenie ogólnopolskiej.

Pełny ranking znajduje się na stronie Rzeczpospolitej:

https://www.rp.pl/Rankingi/304159965-Ranking-firm-doradztwa-podatkowego-2021-zwyciezcy-w-kategorii-Regiony.html

Nasi doradcy w gronie rekomendowanych specjalistów w XV Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego 2021 roku Rzeczpospolitej!

Z przyjemnością informujemy, że powiększyła się grupa specjalistów SENDERO Tax & Legal zasilających elitarny zespół najlepszych doradców podatkowych w Polsce. Ranking jest publikowany corocznie przez dziennik Rzeczpospolita.

Do tegorocznego zestawienia rekomendowanych specjalistów w kategorii compliance awansował nasz doradca podatkowy, Michał Wykurz. Serdecznie gratulujemy Michałowi osiągniętej pozycji!

W tegorocznym rankingu figuruje również wielokrotnie wyróżniany w kategorii cen transferowych Parter SENDERO Tax & Legal, Grzegorz Młynarczyk. Jest to już piąte otrzymane przez naszego doradcę wyróżnienie z rzędu, co potwierdza jego silną pozycję wśród specjalistów zajmujących się cenami transferowymi.    

Pełny ranking znajduje się na stronie Rzeczpospolitej:

https://www.rp.pl/Rankingi/304159980-Ranking-firm-doradztwa-podatkowego-2021-najlepsi-doradcy-w-poszczegolnych-dziedzinach-prawa-podatkowego.html

SENDERO Tax & Legal w XV rankingu Dziennika Gazety Prawnej! 30 marca 2021

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasza spółka znalazła się na wysokim miejscu w corocznym rankingu Największych Firm Doradztwa Podatkowego prowadzonego przez DGP.

SENDERO Tax & Legal jest największą firmą doradztwa podatkowego w kategorii średnich przedsiębiorstw według kryterium liczby zatrudnionych doradców podatkowych na Dolnym Śląsku. Kapituła w ocenie firm dodatkowo uwzględnia takie kryteria jak ilość klientów czy przychody osiągane przez daną organizację w skali roku.

Przy tej okazji chcemy podziękować za zaufanie oraz współpracę naszym Klientom oraz współpracownikom, bo to dzięki nim możemy regularnie pojawiać się w najważniejszych rankingach kancelarii prawniczych oraz firm doradztwa podatkowego w Polsce oraz rozbudowywać naszą kancelarię.  

Strategia podatkowa już jest obowiązkowa! 25 marca 2021

Od tego roku największym podatnikom przybędzie kolejny obowiązek – konieczność informowania o realizowanej strategii podatkowej. Nowy wymóg dotyczy podatkowych grup kapitałowych i innych podatników, których przychody przekraczają w roku podatkowym równowartość  50 mln EUR. Jego wypełnienie wymagać będzie opracowania, spisania i podania do publicznej wiadomości, m.in. informacji o stosowanych przez podatnika procesach oraz procedurach dotyczących zarządzania wykonywaniem obowiązków związanych z podatkami i zapewniających ich prawidłowe wykonanie. Innymi słowy konieczne będzie opracowanie strategii podatkowej.

Co to jest strategia podatkowa? Czym się kierować w jej przygotowaniu? Jakie elementy powinna zawierać? Kiedy należy ją opublikować? Jakie działania należy podjąć by ją przygotować na czas?  To tylko niektóre pytania, jakie przychodzą do głowy gdy myśli się o wypełnieniu nowego obowiązku.

Jeżeli chcieliby Państwo omówić swoje wątpliwości dotyczące obowiązku informowania o strategii podatkowej, zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy również do odwiedzenia Bloga Vat oraz subskrypcji newslettera. Dzięki temu nie ominą Państwa żadne istotne informacje związane z obowiązkiem wdrożenia strategii podatkowej.

Wygrana Sendero w sprawie o naruszenie dóbr osobistych 15 marca 2021

Z przyjemnością informujemy, że w sprawie przeciwko naszemu Klientowi o naruszenie dóbr osobistych, Sąd Kasacyjny uwzględnił przedstawioną przez nas argumentację i tym samym podtrzymał wyrok Sądu Apelacyjnego.

Klientowi, którego przed Sądem reprezentowali prawnicy Sendero, zarzucono przetwarzanie danych osobowych w sposób niezgodny z prawem. Powód wniósł o zasądzenie zadośćuczynienia. Zespół naszej kancelarii po długim sporze, który przeszedł przed Sąd I Instancji, Sąd Apelacyjny oraz Sąd Najwyższy, wykazał, że działanie Klienta było zgodne z prawem.

Wygrana | Możliwość zastosowania stawki 0% VAT w WDT 15 grudnia 2020

Wygrana SENDERO w ważnej dla Klienta sprawie.

Miło nam poinformować o wygranej sprawie dotyczącej możliwości zastosowania stawki 0% VAT w wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów. Izba Administracji Skarbowej, w wyniku odwołań doradców podatkowych SENDERO, uchyliła niekorzystne dla Klienta decyzje Urzędu Celno-Skarbowego określające zaległość w podatku VAT na kwotę ponad 17 milionów złotych. Postępowanie odwoławcze było bardzo skomplikowane, trwało ponad 3 lata, a sama decyzja IAS ma 140 stron.

To ogromny sukces naszych doradców podatkowych.

Pomoc prawna z urzędu 17 listopada 2020

Zapraszamy do lektury kwartalnika „Przegląd Radcowski”. W cyklu „Okiem Rzecznika Dyscyplinarnego” artykuł pt. „Pomoc prawna z urzędu”. Radca prawny naszej kancelarii – Anita Woroniecka  – przedstawia w nim zagadnienia związane z udzielaniem pomocy prawnej świadczone przez OIRP Wrocław.

Artykuł dostępny tutaj.

Wyróżnienie Krajowej Rady Radców Prawnych 30 września 2020

Złota Odznaka „Zasłużony dla samorządu radców prawnych” dla radcy pranego Anity Woronieckiej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować o wyróżnieniu naszej koleżanki. Radca prawny Anita Woroniecka została odznaczona Złotą Odznaką „Zasłużony dla samorządu radców prawnych”. Została również wybrana po raz trzeci na Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Wybór ten to wyraz wielkiego zaufania. Poszanowanie zasad etyki zawodowej i wykonywania zawodu radcy prawnego oraz etyka w biznesie są w SENDERO jedną z kluczowych wartości działania kancelarii.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że działania naszych radców są dostrzegane w środowisku prawniczym.