Sukces SENDERO w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym! 13 lipca 2021

Z przyjemnością informujemy, że udało nam się uzyskać korzystne rozstrzygnięcie w sprawie wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w ramach konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Wniosek, który złożył nasz Klient, został negatywnie oceniony przez PARP. Czytaj więcej

Wygrana SENDERO w Sądzie II instancji w sprawie o uchylenie uchwały wspólnoty mieszkaniowej! 8 lipca 2021

Miło nam poinformować, że w sprawie przeciwko wspólnocie mieszkaniowej będącej naszym Klientem, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uznał naszą argumentację i zmienił wyrok Sądu I instancji. Tym samym oddalono żądanie uchylenia podjętej przez naszego Klienta uchwały.

W ocenie Sądu Apelacyjnego, reprezentowana przez SENDERO wspólnota mieszkaniowa wykazała, że zainstalowanie szlabanu przy wjeździe na teren nieruchomości nie narusza przepisów prawa ani interesu właścicieli lokali użytkowych. Sąd uznał, że interes większości przeważa nad prywatnym interesem właścicieli lokali użytkowych, którym zależy na zachowaniu możliwości parkowania przez ich klientów na terenie nieruchomości.

Sąd zgodził się z naszą argumentacją, że wspólnota mieszkaniowa nie jest ograniczona pierwotnym sposobem użytkowania z nieruchomości wspólnej, a utrudnione korzystanie z niej spowodowane swobodnym dostępem dla samochodów uzasadnia zmianę położenia szlabanu.Czytaj więcej

XIX Ranking Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej 22 czerwca 2021

Z przyjemnością informujemy, że SENDERO konsekwentnie pozostaje w czołówce największych kancelarii prawniczych w regionie. W skali ogólnopolskiej w kategorii ogółem zatrudnianych prawników awansowaliśmy o kilka miejsc w stosunku do pozycji z zestawienia ubiegłorocznego. Wysokie miejsca, które od kilku lat zajmujemy w tym najbardziej opiniotwórczym rankingu kancelarii w Polsce, są następstwem pracy osób zaangażowanych w rozwój SENDERO oraz zaufania, którym obdarzają nas nasi Klienci. Serdecznie za nie dziękujemy!
Pełny ranking dostępny na stronie Rzeczpospolitej.

Doradca podatkowy z naszej kancelarii w wywiadzie dla Rzeczpospolitej o Polskim Ładzie 7 czerwca 2021

Co mogą zrobić przedsiębiorcy, żeby jak najmniej stracić na Polskim Ładzie? Czy będą sposoby na neutralizację złego wpływu zapowiadanych zmian? Czy możemy wybrać miejsce, w którym będziemy płacić podatki? Na te oraz inne pytania w programie „Rzecz o prawie” odpowiedział nasz doradca podatkowy, Tomasz Wilk. Zachęcamy do obejrzenia wywiadu – w rozmowie z Anną Wojdą Tomasz dokonuje oceny wstępnie proponowanych zmian oraz wyjaśnia, czy Polskiego Ładu trzeba się obawiać.
Link do video: https://bit.ly/2S8zwBK

Wygrana SENDERO w Sądzie II Instancji w sprawie o zadośćuczynienie! 28 kwietnia 2021

Z przyjemnością informujemy, że w sprawie przeciwko naszemu Klientowi o zadośćuczynienie, Sąd Apelacyjny w Katowicach uwzględnił przedstawioną przez nas argumentację, zmienił wyrok Sądu I Instancji i tym samym oddalił wszystkie żądania strony powodowej. Zespół naszej kancelarii wykazał, że wszelkie finansowe żądania skierowane pod adresem naszego Klienta były bezzasadne, a jego działanie – zgodne  prawem. Dzięki wygranej sprawie nasz Klient nie będzie musiał wypłacać 200 tys. zł, o które wnioskował powód.

RODO: naruszenie zasad przetwarzania danych osobowych trzeba zgłaszać 22 kwietnia 2021

Należy oddzielić obowiązki administratora danych osobowych dotyczące zgłoszenia incydentu i zawiadomienia o nim od odpowiedzialności za sam incydent.

Na gruncie RODO wszyscy administratorzy danych osobowych mają obowiązek zgłaszania przypadków naruszania ochrony danych osobowych właściwemu organowi. Zgłoszenie nie musi zostać wysłane, gdy jest mało prawdopodobne, by incydent skutkował ryzykiem naruszenia praw lub wolności osób fizycznych. Niemniej w sytuacji, gdy administrator nie może tak zakwalifikować zaistniałego incydentu, powinien w ciągu 72 godzin zgłosić zdarzenie. W Polsce organem właściwym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Trzeba także pamiętać, że z naruszeniem może wiązać się obowiązek zawiadomienia o incydencie osób, których dane osobowe zostały nim objęte. Taki obowiązek aktualizuje się, gdy naruszenie ochrony danych osobowych może powodować wysokie ryzyko naruszenia praw lub wolności tych osób. Zawiadomienie powinno być zrealizowane bez zbędnej zwłoki

Cały artykuł autorstwa radcy prawnego Szymona Szurgacza znajduje się na stronie Rzeczpospolitej: https://www.rp.pl/Kadry/304219947-RODO-naruszenie-zasad-przetwarzania-danych-osobowych-trzeba-zglaszac.html?cid

Kancelaria SENDERO Tax & Legal liderem wśród kancelarii i firm doradztwa podatkowego na Dolnym Śląsku w XV Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego 2021 roku Rzeczpospolitej! 15 kwietnia 2021

Nasza spółka w tegorocznym rankingu zajęła 1 miejsce w kategorii kancelarii zatrudniających największą liczbę doradców podatkowych w regionie. SENDERO Tax & Legal w ubiegłorocznej edycji tego rankingu znajdowało się na 2 miejscu, tym bardziej jest nam miło poinformować wszystkich o osiągniętym awansie.

Czujemy się mocno związani z regionem, w którym działamy – mówi w Rzeczpospolitej Grzegorz Młynarczyk  –  jako dumni wrocławianie (choć pochodzimy z różnych miast), pracujemy dla największych firm południowo-zachodniej Polski. Dolny Śląsk, opolskie czy lubuskie to lokomotywa rozwoju kraju, mocno zintegrowana z Europą i przyciągająca kapitał zagraniczny z wielu państw. W naszym przypadku sprawdza się mechanizm rynku lokalnego, czyli pozyskiwanie klientów z poleceń zadowolonych z naszych usług przedsiębiorców, którzy działają w tym samym rejonie. Wraz z rozwojem Sendero, w tym założeniem naszego biura w Warszawie, otwieramy się jednak na obsługę klientów z całej Polski. Nie zapominamy o korzeniach, jednakże po kilkunastu latach wzrostu jesteśmy gotowi na skuteczne konkurowanie z najlepszymi na rynku ogólnokrajowym.

Chcielibyśmy w tym miejscu bardzo podziękować naszym Klientom za zaufanie oraz pracownikom, dzięki pracy którym SENDERO może stanowić tak silny i sprawny zespół dostrzegany na arenie ogólnopolskiej.

Pełny ranking znajduje się na stronie Rzeczpospolitej:

https://www.rp.pl/Rankingi/304159965-Ranking-firm-doradztwa-podatkowego-2021-zwyciezcy-w-kategorii-Regiony.html

Nasi doradcy w gronie rekomendowanych specjalistów w XV Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego 2021 roku Rzeczpospolitej!

Z przyjemnością informujemy, że powiększyła się grupa specjalistów SENDERO Tax & Legal zasilających elitarny zespół najlepszych doradców podatkowych w Polsce. Ranking jest publikowany corocznie przez dziennik Rzeczpospolita.

Do tegorocznego zestawienia rekomendowanych specjalistów w kategorii compliance awansował nasz doradca podatkowy, Michał Wykurz. Serdecznie gratulujemy Michałowi osiągniętej pozycji!

W tegorocznym rankingu figuruje również wielokrotnie wyróżniany w kategorii cen transferowych Parter SENDERO Tax & Legal, Grzegorz Młynarczyk. Jest to już piąte otrzymane przez naszego doradcę wyróżnienie z rzędu, co potwierdza jego silną pozycję wśród specjalistów zajmujących się cenami transferowymi.    

Pełny ranking znajduje się na stronie Rzeczpospolitej:

https://www.rp.pl/Rankingi/304159980-Ranking-firm-doradztwa-podatkowego-2021-najlepsi-doradcy-w-poszczegolnych-dziedzinach-prawa-podatkowego.html

SENDERO Tax & Legal w XV rankingu Dziennika Gazety Prawnej! 30 marca 2021

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasza spółka znalazła się na wysokim miejscu w corocznym rankingu Największych Firm Doradztwa Podatkowego prowadzonego przez DGP.

SENDERO Tax & Legal jest największą firmą doradztwa podatkowego w kategorii średnich przedsiębiorstw według kryterium liczby zatrudnionych doradców podatkowych na Dolnym Śląsku. Kapituła w ocenie firm dodatkowo uwzględnia takie kryteria jak ilość klientów czy przychody osiągane przez daną organizację w skali roku.

Przy tej okazji chcemy podziękować za zaufanie oraz współpracę naszym Klientom oraz współpracownikom, bo to dzięki nim możemy regularnie pojawiać się w najważniejszych rankingach kancelarii prawniczych oraz firm doradztwa podatkowego w Polsce oraz rozbudowywać naszą kancelarię.  

Strategia podatkowa już jest obowiązkowa! 25 marca 2021

Od tego roku największym podatnikom przybędzie kolejny obowiązek – konieczność informowania o realizowanej strategii podatkowej. Nowy wymóg dotyczy podatkowych grup kapitałowych i innych podatników, których przychody przekraczają w roku podatkowym równowartość  50 mln EUR. Jego wypełnienie wymagać będzie opracowania, spisania i podania do publicznej wiadomości, m.in. informacji o stosowanych przez podatnika procesach oraz procedurach dotyczących zarządzania wykonywaniem obowiązków związanych z podatkami i zapewniających ich prawidłowe wykonanie. Innymi słowy konieczne będzie opracowanie strategii podatkowej.

Co to jest strategia podatkowa? Czym się kierować w jej przygotowaniu? Jakie elementy powinna zawierać? Kiedy należy ją opublikować? Jakie działania należy podjąć by ją przygotować na czas?  To tylko niektóre pytania, jakie przychodzą do głowy gdy myśli się o wypełnieniu nowego obowiązku.

Jeżeli chcieliby Państwo omówić swoje wątpliwości dotyczące obowiązku informowania o strategii podatkowej, zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy również do odwiedzenia Bloga Vat oraz subskrypcji newslettera. Dzięki temu nie ominą Państwa żadne istotne informacje związane z obowiązkiem wdrożenia strategii podatkowej.