Odcinek 10:

Podatek u źródła – stary podatek, nowe problemy

Jednym z wyzwań, z którymi mierzą się podatnicy, jest rozliczanie podatku u źródła. W ostatnich latach w polskich przepisach podatkowych nastąpiło wiele zmian w tym zakresie.

Dlaczego rozliczanie podatku u źródła jest tak problematyczne dla przedsiębiorców?

O tym w rozmowie z Szymonem Karpińskim, doradcą podatkowym i partnerem Sendero, opowie Adam Wnuk –  doświadczony doradca podatkowy, ekspert z zakresu opodatkowania transakcji międzynarodowych.

Słuchaj: Spotify

Spis treści:

  • 00:01 Z czego wynika większe zainteresowanie podatkiem u źródła w ostatnich miesiącach?
  • 04:05 Na czym dokładnie polegały zmiany w przepisach dotyczących podatku u źródła?
  • 00:09 Z czym podatnicy mają największe problemy przy rozliczaniu podatku u źródła?
  • 14:50 Dlaczego projekt objaśnień do podatku u źródła w praktyce nic nie wyjaśnia?
  • 17:10 Co tak naprawdę oznaczają wątpliwości dotyczące płatności objętych podatkiem u źródła dla podatników?
  • 21:20 Co można zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko poniesienia kar finansowych?

Opis podcastu:

Życie polskiego podatnika do najłatwiejszych nie należy…. Na przedsiębiorców nakładane są kolejne obowiązki informacyjne, a regulacje podatkowe są nieustannie zmienianie. Władze podatkowe wydają dziesiątki tysięcy interpretacji - często sprzecznych. Praktyką stały się objaśnienia nowych przepisów – zwykle wprowadzające dodatkowe wątpliwości. Można się pogubić…. A fiskus straszy niebotycznymi karami finansowymi!

W naszym podkaście poruszamy tematy podatkowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Rozwiewamy wątpliwości i pokazujemy pułapki. Dzielimy się nie tylko wiedzą i przemyśleniami na ten temat, ale także doświadczeniem oraz przykładami na to, jak sobie radzić w takiej rzeczywistości. Mówimy prosto a od ekspertów oczekujemy zdecydowanych opinii.

Jeśli prowadzisz firmę, jesteś pracownikiem działu finansowego lub księgowego, albo zwyczajnie interesują cię wyzwania, z jakimi mierzą się polscy podatnicy, to „Podcast podatkowy” jest właśnie dla Ciebie.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.