Odcinek 2:

Publikowanie informacji o realizowanej strategii podatkowej. Co to właściwie znaczy?

Od ubiegłego roku najwięksi podatnicy mają obowiązek publikowania informacji o zrealizowanej strategii podatkowej. Co powinno zawierać takie sprawozdanie, po się je składa? Czy opisywane przepisy wprowadzają obowiązek posiadania spisanej strategii podatkowej?

Słuchaj: Spotify

Opis odcinka:

Od ubiegłego roku najwięksi podatnicy mają obowiązek publikowania informacji o zrealizowanej strategii podatkowej. Co powinno zawierać takie sprawozdanie, po się je składa? Czy opisywane przepisy wprowadzają obowiązek posiadania spisanej strategii podatkowej?

Rozmawiają o tym Szymon Karpiński – Partner odpowiedzialny za praktykę podatkową Sendero Tax & Legal oraz Michał Wykurz – szef zespołu Compliance w Sendero Tax & Legal, indywidualnie wyróżniony w rankingu dziennika Rzeczpospolita w roku 2021 oraz 2022.

Spis treści:

  • 01:15 Kto ma obowiązek składania sprawozdania o realizowanej strategii podatkowej?
  • 03:35 W jakiej formie należy przygotować takie sprawozdanie?
  • 07:35 Co to znaczy, że informację o zrealizowanej strategii podatkowej trzeba opublikować? I w jakim terminie powinniśmy to zrobić?
  • 11:55 Do jakich konsekwencji podatkowych może doprowadzić próba ukrycia informacji?
  • 13:20 Po co podatnikom dołożono dodatkowy obowiązek? Czemu to ma służyć?
  • 15:25 O czym musimy, a o czym nie informować w sprawozdaniu?
  • 18:10 Jak podatnicy podchodzą do przygotowywania sprawozdań?
  • 19:25 Czy strategia podatkowa jest osobnym dokumentem? I czy trzeba ją mieć?
  • 22:50 Jak jest rola strategii podatkowej w przedsiębiorstwie?

Opis podcastu:

Życie polskiego podatnika do najłatwiejszych nie należy…. Na przedsiębiorców nakładane są kolejne obowiązki informacyjne, a regulacje podatkowe są nieustannie zmienianie. Władze podatkowe wydają dziesiątki tysięcy interpretacji - często sprzecznych. Praktyką stały się objaśnienia nowych przepisów – zwykle wprowadzające dodatkowe wątpliwości. Można się pogubić…. A fiskus straszy niebotycznymi karami finansowymi!

W naszym podkaście poruszamy tematy podatkowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Rozwiewamy wątpliwości i pokazujemy pułapki. Dzielimy się nie tylko wiedzą i przemyśleniami na ten temat, ale także doświadczeniem oraz przykładami na to, jak sobie radzić w takiej rzeczywistości. Mówimy prosto a od ekspertów oczekujemy zdecydowanych opinii.

Jeśli prowadzisz firmę, jesteś pracownikiem działu finansowego lub księgowego, albo zwyczajnie interesują cię wyzwania, z jakimi mierzą się polscy podatnicy, to „Podcast podatkowy” jest właśnie dla Ciebie.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.