Odcinek 3:

Transakcje łańcuchowe. Dlaczego są tak problematyczne?

Nasze doświadczenie pokazuje, że transakcje łańcuchowe sprawiają wiele kłopotów podatnikom. Często dostajemy pytania, jak prawidłowo je rozliczyć? Gdzie przypisać transport? Co zrobić, gdy towar jest czasowo magazynowany? Warto jednak zacząć od początku i zastanowić się nad tym, kiedy tak naprawdę mamy do czynienia z transakcjami łańcuchowymi.

W odcinku rozmawiają Szymon Karpiński – Partner odpowiedzialny za praktykę podatkową Sendero Tax & Legal oraz Monika Bilska, doradca podatkowy.

Słuchaj: Spotify

Spis treści:

  • 01:20 Czym są transakcje łańcuchowe?
  • 03:20 Dlaczego transakcje łańcuchowe są tak problematyczne?
  • 05:20 Jakie znaczenie dla podatników ma podział transakcji na łańcuchową?
  • 07:55 Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, aby dobrze ocenić i opodatkować transakcję łańcuchową?
  • 10:45 Jak wskazać transakcję ruchomą?
  • 13:00 Jakie znaczenie mają warunki Incoterms?
  • 17:00 Kto w transakcji łańcuchowej jest organizatorem transportu?

Opis podcastu:

Życie polskiego podatnika do najłatwiejszych nie należy…. Na przedsiębiorców nakładane są kolejne obowiązki informacyjne, a regulacje podatkowe są nieustannie zmienianie. Władze podatkowe wydają dziesiątki tysięcy interpretacji - często sprzecznych. Praktyką stały się objaśnienia nowych przepisów – zwykle wprowadzające dodatkowe wątpliwości. Można się pogubić…. A fiskus straszy niebotycznymi karami finansowymi!

W naszym podkaście poruszamy tematy podatkowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Rozwiewamy wątpliwości i pokazujemy pułapki. Dzielimy się nie tylko wiedzą i przemyśleniami na ten temat, ale także doświadczeniem oraz przykładami na to, jak sobie radzić w takiej rzeczywistości. Mówimy prosto a od ekspertów oczekujemy zdecydowanych opinii.

Jeśli prowadzisz firmę, jesteś pracownikiem działu finansowego lub księgowego, albo zwyczajnie interesują cię wyzwania, z jakimi mierzą się polscy podatnicy, to „Podcast podatkowy” jest właśnie dla Ciebie.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.