Co wspólnego z rynkiem najmu mają czarne łabędzie? Czy tropikalny pająk może być czynnikiem ryzyka zawodowego przy pracy zdalnej? I dokąd może zaprowadzić nas galopująca inflacja?

Odpowiedzi na między innymi takie właśnie pytania padły podczas naszej ubiegłotygodniowej, stacjonarnej  konferencji. Oczywiście, odnosiliśmy się nie tylko do metafor ze zwierzęcego świata. Nie zabrakło twardych danych oraz merytorycznej wiedzy, którą nasi prelegenci podali w krótkich blokach tematycznych.

Spotkanie prowadził jeden z inicjatorów wydarzenia, Łukasz Lubaszka – partner Sendero, odpowiedzialny za obszar umów oraz najem komercyjny. Łukasz na wstępie w obrazowy sposób wyjaśnił inspirację do zorganizowania naszego spotkania. Część merytoryczną konferencji rozpoczęła partnerka wydarzenia, doradca nieruchomości komercyjnych, Daria Rizler (Incado). Daria przedstawiła dane o rynku najmu w realiach postpandemicznych oraz opowiedziała o najważniejszych aspektach biznesowych przy zmianie biura lub magazynu.

Aktywny udział w wydarzeniu wzięły także prawniczki z naszego działu prawa pracy. Małgorzata Mroczkowska, radca prawny, opowiedziała o modelu pracy hybrydowej przy uwzględnieniu powierzchni biurowej, a Katarzyna Lipińska, aplikantka radcowska, przedstawiła kilka statystyk dotyczących psychospołecznych konsekwencji pracy zdalnej.

Po tym bloku uczestnicy mogli skorzystać z networkingu przy kawie, porozmawiać oraz odpocząć przed kolejnym panelem. Następnie goście mogli posłuchać o możliwościach prawnych uelastycznienia umów najmu, które omówiła Anna Wieczorek, partner Sendero odpowiedzialna za praktykę obrotu nieruchomościami. Zaraz po niej głos zabrał Łukasz Lubaszka, który opowiedział o pułapkach biznesowych zaszytych w umowach najmu. Spore zainteresowanie wzbudził panel poświęcony cenie maksymalnej energii. Jacek Wilczewski, nasz ekspert od prawa energetycznego, na bieżąco odpowiadał na niełatwe pytania padające z sali. Konferencję zamknęła Katarzyna Olejniczak, starszy konsultant podatkowy. Katarzyna odpowiedziała na najczęściej zadawane pytania podatkowe dotyczące obszaru najmu. Po zakończeniu wszystkich prelekcji przyszedł czas na dłuższe, osobiste rozmowy z naszymi gośćmi.

Do konferencji przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. Jest nam niezmiernie miło, że wielogodzinne przygotowania zaowocowały – jak się okazało – tak potrzebnym spotkaniem.

Fot. Marcin Biodrowski

 

Rejestracja uczestników

Każdy z gości otrzymał pakiet konferencyjny

Łukasz Lubaszka

Daria Rizler

Uczestnicy oraz nasi prelegenci uważnie słuchali pierwszego bloku

Jacek Wilczewski

Małgorzata Mroczkowska

Katarzyna Lipińska

Anna Wieczorek

Katarzyna Olejniczak

Był też czas na kawę oraz networking