W imieniu naszego Klienta złożyliśmy pozew o zapłatę przeciwko kontrahentowi, który nie spłacił całości ceny zakupu urządzeń i nakładów inwestycyjnych, ustalonej w umowie zawartej przez strony. W toku procesu kontrahent naszego Klienta, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, ogłosił upadłość konsumencką. Postępowanie przed sądem zostało zawieszone. W imieniu naszego Klienta dokonaliśmy zgłoszenia wierzytelności w postępowaniu upadłościowym. Syndyk sporządził i doręczył projekt planu spłaty, który nie uwzględniał całości zgłoszonej wierzytelności. Złożyliśmy pismo ze stanowiskiem i zastrzeżeniami do projektu planu spłaty przedstawiając argumenty przemawiające za słusznością uwzględnienia całości zgłoszonej wierzytelności. Jako pełnomocnik wierzyciela uczestniczyliśmy w rozprawie przed sądem upadłościowym co pozwoliło przedstawić nasze stanowisko bezpośrednio sądowi orzekającemu w przedmiocie ostatecznej wersji planu spłaty.

Co zrobiliśmy?

  • do sprawy został dedykowany zespół doświadczonych prawników procesowych,
  • dokładnie zbadaliśmy stan faktyczny sprawy,
  • przeanalizowaliśmy okoliczności przemawiające na korzyść Klienta,
  • jako pełnomocnik wierzyciela czynnie uczestniczyliśmy w każdym etapie postępowania upadłościowego m.in. na rozprawie, na której sąd ustalał ostateczną wersję planu spłaty dla upadłego.

 

Jaki był efekt?

  • ostatecznie sąd podzielił przedstawioną przez nas argumentację uwzględniając w planie spłaty całość zgłoszonej wierzytelności co pozwoliło w większym stopniu zaspokoić należność z majątku upadłego dłużnika.