Webinar: Krajowy System e-Faktur (KSeF) – jak działa, kogo dotyczy i jak się przygotować

21 kwietnia, piątek, 10:00 – 11:30

Rejestracja

Prowadzący: Michał Wykurz

Ostatnie lata przyniosły coraz więcej obowiązków informacyjnych nakładanych na polskich podatników. Temu przyrostowi obowiązków stale towarzyszy także wzrost udziału nowych technologii w raportowaniu podatkowym. Doskonałym przykładem jest sprawozdawczość dla celów VAT.

Jeszcze kilka lat temu możliwe było rozliczanie VAT w sposób „analogowy”. Rejestry VAT mogliśmy prowadzić na papierze, a deklaracje podatkowe były wysyłane do urzędów skarbowych tradycyjną pocztą. I nagle pełną parą ruszyła cyfryzacja – coraz większym uznaniem zaczęły się cieszyć tzw. e-Deklaracje, które wkrótce stały się standardem w raportowaniu dla celów VAT. W połowie 2016 r. dokonała się rewolucja polegająca na wprowadzeniu plików JPK, w tym JPK_VAT. W październiku 2020 r. wszedł w życie JPK_V7, który spowodował konieczność raportowania znacznie większej ilości danych, niż dotychczas. Każdy z tych kroków milowych był okupiony niepewnością podatników i koniecznością dostosowania systemów finansowo-księgowych do nowych wymagań. W związku z tym podatnicy odczuwali zwiększone obciążenia administracyjne, byli zmuszeni do ponoszenia znacznych nakładów finansowych i szkolenia personelu.

 

Dziś jesteśmy w przededniu kolejnej wielkiej zmiany w sprawozdawczości VAT. W połowie 2024 r. wejdzie w życie obowiązkowy Krajowy System e-Faktur, w skrócie KSeF.

 

Czy będzie to kolejna rewolucja, czy po prostu kolejny krok ewolucji w komunikacji podatników z władzami skarbowymi? Czym tak naprawdę jest KSeF? Kogo dotyczy? Jakie transakcje będą nim objęte? Jak się przygotować do nowego standardu sprawozdawczości?

W trakcie webinaru postaramy się ludzkim językiem wyjaśnić powyższe kwestie.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.