02 lutego, czwartek, 10:00 – 11:30

Rejestracja

Prowadzący: Filip Firut

Z uczestnikami webinaru porozmawiamy o:

1. pracy zdalnej

W ujęciu praktycznym opowiemy o tym, jak może funkcjonować model pracy zdalnej w firmie. Przyjrzymy się temu, kiedy praca w ogóle może być wykonywana zdalnie i kto o tym decyduje. Porozmawiam również o zasadach, które dotyczą rozliczeń z pracownikami. Uczestnicy dowiedzą się, co muszą pracownikowi zapewnić, a za co będą musieli zapłacić.

2. kontroli trzeźwości pracowników

Kontrole trzeźwości pracowników będą służyć ochronie życia i zdrowia pracowników, a także ochronie mienia. Pracodawcy będą zobowiązani wprowadzić odpowiednie zmiany do regulaminu pracy. Oczywiście wtedy, kiedy zdecydują się na prowadzenie kontroli trzeźwości za pomocą alkomatu w swojej firmie.

3. zmianach wprowadzonych dyrektywami work-life balance

Zmiany dotyczą przede wszystkim:

  • nowych rodzajów urlopu i zwolnień od pracy,
  • umów o pracę na okres próbny i czas określony,
  • uprawnień związanych z rodzicielstwem.

Ważny z perspektywy pracodawców będzie również obowiązek opracowania od nowa informacji o warunkach zatrudnienia – będzie ona dużo szersza niż obecnie. Będzie to w zasadzie wyciąg z regulaminu pracy. Przejdziemy przez te zmiany, by pomóc się Państwu w nich odnaleźć.

4. sygnalistach

Na koniec mała wzmianka o sygnalistach – a ściślej o polityce zgłaszania nieprawidłowości. Powiemy Państwu, co zmieniło się w obecnie 6 projekcie ustawy, względem poprzednich. Naszym zdaniem prace związane z tymi można odłożyć na II połowę tego roku.

Na te i inne pytania odpowiemy podczas naszego webinaru.

Zachęcamy do udziału!