Eksport towarów. Praktyczne problemy podatkowe.

Lokalizacja:
Webinar
Kiedy:
10:00-11:30

Rozliczanie eksportu towarów na gruncie VAT może sprawiać trudności. Mimo że eksport jest z reguły opodatkowany według stawki 0% VAT, nie zawsze jesteśmy w stanie wykazać, że mamy prawo do jej zastosowania. W tym celu konieczne jest przede wszystkim zebranie dokumentacji potwierdzającej wywóz towarów poza terytorium UE.

Na gruncie tego, jakimi dokumentami można udowodnić wyeksportowanie towarów, od wielu lat trwa spór podatników
z fiskusem. W takcie webinaru zastanowimy się jakie wnioski w tym zakresie wynikają dla przedsiębiorców – z uwzględnieniem wydawanych interpretacji indywidualnych, wyroków sądów administracyjnych oraz TSUE.

Na webinarze będziemy rozmawiali również o innych kwestiach związanych z ujmowaniem eksportu na gruncie VAT.
Opowiemy, w jaki sposób – oraz w jakich okresach – wykazywać transakcje, jak postępować w przypadku wystąpienia zaliczek
na poczet eksportu towarów oraz jakie są zasady ich korygowania.

Zapraszamy do udziału wszystkie osoby mierzące się z wyzwaniami, jakie stawiają przed podatnikami zasady rozliczania eksportu towarów w VAT.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.