Konferencja stacjonarna: Środki unijne na projekty badawczo-rozwojowe oraz wdrożenie ich wyników. Pozyskiwanie środków, rozliczenia podatkowe.
Nowa Perspektywa UE 2021-2027
Konferencja poświęcona będzie możliwościom pozyskiwania środków unijnych na projekty badawczo-rozwojowe oraz wdrożenie ich wyników, w nowej perspektywie finansowej UE 2021-2027. Wydarzenie składa się z trzech głównych bloków tematycznych, które przybliżą uczestnikom zasady ubiegania się o dofinansowanie, procedury odwoławcze oraz aspekty podatkowe związane z finansowaniem unijnym.
Konferencję organizujemy we współpracy z Fortify, firmą mającą wieloletnie doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków unijnych.
Krzysztof Herod, MBA
Prezes zespołu doradców FORTIFY
Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, studia podyplomowe z zakresu Rachunkowości i Finansów Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studia MBA Polish Open University i Oxford Brooks University.
Jako Prezes Zarządu nadzoruje prace zespołu doradców FORTIFY, którzy tylko od 2019 r. pozyskali ponad 370 milionów złotych dotacji dla przedsiębiorstw (www.fortify.com.pl). W ramach programu ścieżka SMART doradcy FORTIFY pozyskali dla przedsiębiorców już ponad 74 mln zł dotacji. W latach 2009-2018 był Dyrektorem Zarządzającym w WETTIN, która zajmowała czołowe miejsca pod względem skuteczności w pozyskiwaniu dotacji w ogólnopolskich rankingach magazynu „Fundusze Europejskie”.
Dotychczasowe doświadczenie zawodowe obejmujące m.in. kilkaset projektów polegających na przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej o dofinansowanie z funduszy krajowych i unijnych zdobywał także w firmach należących do tzw. „Wielkiej Czwórki” (PwC i Deloitte) oraz w firmie PNO Consultants, gdzie kompleksowo doradzał wielu przedsiębiorcom we wszystkich etapach pozyskiwania publicznych źródeł finansowania planowanych inwestycji (przygotowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej, etap negocjacji umowy o dofinansowanie, etap sprawozdawczości). Łączna kwota pozyskanych dotacji przy jego udziale przekroczyła już 2,85 mld złotych.
Autor szeregu artykułów prasowych dotyczących wykorzystania funduszy strukturalnych przez przedsiębiorców na łamach „Rzeczpospolitej”, „Gazety Prawnej”, „Funduszy Europejskich” oraz „Czystej Energii”.
Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych, w tym w opodatkowaniu przychodów osiąganych przez polskich podatników za granicą oraz opodatkowaniu przychodów osiąganych w Polsce przez rezydentów innych krajów. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych. W trakcie swojej pracy dla Sendero Tax & Legal był odpowiedzialny za przygotowanie kilkudziesięciu dokumentacji, w tym na rzecz największych podmiotów z terenu południowo-zachodniej Polski. Aktywnie wspiera zespół Sendero Tax & Legal w projektach związanych z podatkiem CIT i VAT.
Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W zespole Sendero Tax & Legal od 2009 r.