Anna Skowron

Radca prawny, MBA

Języki: polski, angielski

Anna Skowron

Doświadczenie / projekty

Anna jest radcą prawnym z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Jest liderem praktyki korporacyjnej w Sendero Tax & Legal, partnerem odpowiedzialnym za doradztwo z zakresu prawa spółek.

Od początku kariery Anna wspiera zarządy spółek i inwestorów w prowadzeniu biznesu w Polsce. W zakresie jej zainteresowania pozostaje prawo korporacyjne i cywilne. Wspiera swoich Klientów w kwestiach bieżących i w skomplikowanych transakcjach. Ma duże doświadczenie w lokowaniu inwestycji zagranicznych w Polsce, w tym w specjalnych strefach ekonomicznych. Udziela swoim Klientom wsparcia w procesach identyfikacji beneficjentów rzeczywistych, pomaga przy rejestracjach i zgłoszeniach do KRS, RDF, CRBR. Przeprowadza szkolenia z zakresu prawa gospodarczego.

Anna prowadzi najczęściej projekty związane z tworzeniem, nabywaniem i przekształcaniem spółek i przedsiębiorstw, z nabywaniem nieruchomości i z przygotowaniem raportów z badań typu due diligence.

Pomagała wielokrotnie przy doborze optymalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i przy zakładaniu nowych spółek. Przygotowywała i wdrażała projekty restrukturyzacyjne, zapewniając dostosowanie biznesów swoich Klientów do zmieniającego się otoczenia prawnego i dbając o ograniczanie odpowiedzialności tych Klientów. Doradzała przy różnych procesach mających na celu dokapitalizowanie spółek, opracowywała prospekty emisyjne, udzielała wsparcia przy pozyskiwaniu grantów na nowe inwestycje. W ostatnich latach była odpowiedzialna za kilka dużych przekształceń znanych firm.

Do grona jej Klientów należą zarówno duże międzynarodowe przedsiębiorstwa (najczęściej produkcyjne), jak i mniejsze lokalne firmy (w tym biznesy rodzinne).

Życiorys

Anna jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów MBA na Uniwersytecie WSB Merito. Od 2000 pracowała w dziale doradztwa prawnego Ernst & Young i stowarzyszonej kancelarii prawniczej D.Janczak i Wspólnicy. Następie w latach 2002 – 2008 była zatrudniona w największej w Polsce kancelarii prawniczej Domański Zakrzewski Palinka, współpracującej z Ernst & Young. W roku 2008 została wpisana na listę radców prawnych i dołączyła do Sendero Tax & Legal. Od 2015 r. jest wspólnikiem w dziale prawnym Sendero Tax & Legal.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.