Anna Wieczorek

Radca prawny

Języki: polski, angielski

Anna Wieczorek

Doświadczenie / projekty

Anna jest radcą prawnym z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Jest liderem praktyki obrotu nieruchomościami Sendero a także partnerem odpowiedzialnym za doradztwo w zakresie procesu inwestycyjnego, w tym w zakresie prawa ochrony środowiska. Jej Klienci to przede wszystkim inwestorzy działający na rynku deweloperskim. Doradzała Klientom w wielu transakcjach związanych z dużymi inwestycjami nieruchomościowymi, w szczególności przy nabywaniu i zbywaniu kompleksów biurowych oraz nieruchomości mieszkaniowych, a także gruntów przeznaczonych pod przyszłe inwestycje. Uczestniczyła także w procesach restrukturyzacyjnych i porządkujących wewnątrz grup kapitałowych oraz w transakcjach nabycia i przekształcenia przedsiębiorstw. Brała udział w procesach dzielenia oraz łączenia spółek.

W ostatnim czasie była zaangażowana w nabycie nieruchomości przeznaczonej pod budowę fabryki części samochodowych na Śląsku. Doradzała też w nabyciu nieruchomości przeznaczonych pod wynajem komercyjny. Obsługiwała transakcje nabycia nieruchomości przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. Ponadto z sukcesem reprezentowała naszego Klienta w postępowaniu przed WSA w sprawie uzyskania dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój, wskutek czego nasz Klient otrzymał ponad 5 mln dotację na realizację swojego projektu.

Życiorys

W roku 2000 ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała świadcząc pomoc prawną m. in. dla największych wrocławskich firm deweloperskich. Wpisana na listę radców prawnych od 2005 r. W latach 2006 – 2015 zatrudniona była w Kancelarii GWW. Z Sendero Tax & Legal związana od połowy 2015 roku, od początku 2020 roku jako partner.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.