Grzegorz Młynarczyk

Doradca podatkowy

Języki: polski, angielski

Grzegorz Młynarczyk

Doświadczenie / projekty

Grzegorz jest doradcą podatkowym z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Jest liderem praktyki CIT Sendero a także partnerem odpowiedzialnym za dział cen transferowych.

Od początku kariery doradza Klientom polskim oraz zagranicznym w zakresie kwestii dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych. Jego doświadczenie obejmuje analizę skutków podatkowych transakcji o znacznej wartości, prowadzenie audytów podatkowych i planowanie efektywnych podatkowo struktur własnościowych i inwestycyjnych. Wielokrotnie z sukcesami reprezentował Klientów przed sądami administracyjnymi.

Grzegorz jest twórcą i partnerem odpowiedzialnym za dział cen transferowych, który od wielu lat jest jednym z filarów Sendero. Zespół ds. cen transferowych obsługuje największych podatników w regionie przygotowując analizy porównawcze (bechmarki), reprezentując Klientów w sporach z władzami podatkowymi czy pomagając kontrolować marżowość prowadzonej działalności. Grzegorz sześciokrotnie otrzymał rekomendację w kategorii ceny transferowe w rankingu Firm Doradztwa Podatkowego Rzeczpospolitej (w latach 2017-2021 oraz w roku 2023).

Jego Klienci to między innymi największe w Polsce podmioty z branży budowlanej, globalne firmy informatyczne oraz wiodący w swych segmentach producenci z branży motoryzacyjnej.

Życiorys

Absolwent Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych na wrocławskiej Akademii Ekonomicznej. W latach 2000 – 2007 pracował w Arthur Andersen oraz Ernst & Young. W 2004 r. został wpisany na listę doradców podatkowych prowadzoną przez Ministra Finansów. Grzegorz jest jednym z założycieli Sendero Tax & Legal.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.