Łukasz Lubaszka

Radca prawny

Języki: polski, angielski

Łukasz Lubaszka

Doświadczenie / projekty

Łukasz jest radcą prawnym z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Jest liderem praktyki kontraktowej Sendero.

Prawo umów to podstawowy obszar specjalizacji Łukasza. Doradza on Klientom zarówno w codziennej działalności związanej bieżącym zawieraniem i negocjowaniem kontraktów handlowych, jak i przy realizacji skomplikowanych transakcji.

Szczególnym przedmiotem zainteresowania Łukasza w ramach praktyki kontraktowej są umowy najmu powierzchni biurowej i magazynowo – produkcyjnej. W ostatnich latach przeprowadził on kilkadziesiąt projektów związanych z przygotowaniem lub negocjowaniem umów najmu takiej powierzchni, komercjalizowanej przez kluczowych graczy na krajowym oraz lokalnym rynku nieruchomości.

Kolejny obszar specjalizacji Łukasza to wspieranie Klientów w procesie negocjacji warunków transakcji z zakresu fuzji i przejęć, w szczególności dotyczących sprzedaży spółek lub przedsiębiorstw. Łukasz doradzał także w związku z szeregiem projektów dotyczących realizacji nowych inwestycji (np. budowa fabryk) i pozyskiwaniem w związku z nimi pomocy publicznej w formie zwolnień podatkowych.

Łączna wartość kontraktów, przy których Łukasz wspierał swoich Klientów znacznie przekracza miliard złotych.

Jego Klienci to przede wszystkim duże podmioty produkcyjne i usługowe, zarówno krajowe jak i działające w ramach międzynarodowych korporacji.

Życiorys

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1997 – 2007 zdobywał doświadczenie kolejno w Arthur Andersen oraz kancelarii DZP. W 2005 r. został wpisany na listę radców prawnych wrocławskiej OIRP. Jest jednym z założycieli Sendero Tax & Legal (2007 r.).

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.