Paweł Michalski

Radca prawny

Języki: polski, niemiecki, angielski

Paweł Michalski

Doświadczenie / projekty

Paweł jest radcą prawnym z ponaddwudziestopięcioletnim doświadczeniem zawodowym. Jest partnerem współzarządzającym Sendero oraz liderem praktyki sporów, postępowań sądowych i administracyjnych. Jest również odpowiedzialny za działający w kancelarii German Desk świadczący pomoc prawną w języku niemieckim.

Reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych oraz koordynuje działalność innych prawników Sendero zaangażowanych w postępowania sądowe i administracyjne. Łączna wartość nadzorowanych przez niego spraw przekroczyła 100 mln zł.

W obszarze zainteresowań Pawła pozostaje także prawo ochrony konkurencji i konsumentów oraz zagadnienia związane z prawem kontraktowym. W ostatnich latach angażuje się również projekty wchodzące w zakres Compliance, w szczególności w zakresie regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Jego Klienci to przede wszystkim duże i średnie firmy produkcyjne i handlowe, zarówno krajowe, jak i działające w ramach międzynarodowych korporacji.

Życiorys

Partner w Sendero Tax & Legal od 2007 r. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1995 – 2002 pracownik działu podatkowo – prawnego, a następnie działu prawnego Ernst & Young oraz kancelarii prawniczej stowarzyszonej z Ernst & Young. W latach 2002 – 2007 zatrudniony na stanowisku Radcy Prawnego oraz Senior Associate w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Radca prawny od 2002 roku.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.