Doświadczenie / projekty
Od początku swojej kariery, Rafał zdobywał wiedzę z zakresu rynków finansowych i szeroko rozumianych zagadnień bankowości. Brał udział w restrukturyzacji polskiego sektora bankowego. Z czasem przeszedł do bieżącej obsługi banku. Następnie wziął udział w tworzeniu największej polskiej prywatnej grupy finansowej. W tym okresie szczególnie interesował się ochroną konsumentów w usługach finansowych.
Do końca lat 90-dziesiątych Rafał był także mocno zaangażowany w zagadnienia prywatyzacyjne. Brał udział w dużych pracach zlecanych przez ówczesne Ministerstwo Przekształceń Własnościowych (między innymi prywatyzacji Jelczańskcih Zakładów Samochodowych „Jelcz” i sieci Przedsiębiorstwo Hurtu Spożywczego). Był uczestnikiem licznych działań w zakresie Programu Powszechnej Prywatyzacji (na rzecz VI NFI Magna Polonia). Kolejnym etapem był udział w prywatyzacji zdecydowanej większości polskich kopalni surowców mineralnych.
Od roku 2000 Rafał stale zajmuje się prawem pracy. Najpierw pracował w tym zakresie na rzecz największego francuskiego inwestora w Polsce. Potem dla dziesiątek innych swoich Klientów – pracodawców, a od czasu do czasu i menadżerów najwyższego szczebla. Jego ulubione zagadnienia prawne w zakresie prawa pracy to związki zawodowe, działalność socjalna pracodawcy i bhp, w tym choroby zawodowe.
W roku 2004 Rafał zaczął bardzo ściśle zajmować się ochroną danych osobowych. Kilkanaście lat później pozwoliło mu to na wdrożenie, wraz ze swoim zespołem, rodo u kilkudziesięciu swoich Klientów. Mniej więcej w tym samym czasie Rafał zaczął szeroko zajmować się zagadnieniami jakości wyrobów i usług. Doświadczenia w tym zakresie stale pogłębia.
Od początku drugiej dekady XXI w. do spektrum zainteresowań zawodowych Rafała doszły sprawy z zakresu prawa własności intelektualnej i nieuczciwej konkurencji.
Z ciekawych projektów może wskazać, że był głównym prawnikiem przy nabyciu nieruchomości pod najwyższy budynek we Wrocławiu. Z powodzeniem wspomagał także proces restrukturyzacji zatrudnienia jednej z najbardziej znanych polskich orkiestr. Opracował również wzorcowy regulamin wynagradzania dla najważniejszych politechnik i akademii technicznych w Polsce. Wziął udział blisko 100 badaniach typu due diligence różnych podmiotów. Jego Klienci zatrudniają łącznie ponad 40.000 tys. pracowników.
Życiorys
Absolwent kierunku prawo na Uniwersytecie Wrocławskim (1994 r.). Od 1994 r. do 1996 r. zatrudniony przy dużych projektach restrukturyzacyjnych i prywatyzacyjnych w firmie Nicom Consulting, kierowanej przez Henrykę Bochniarz. W latach 1996-2000 pracownik Departamentu Prawnego WBK S.A. Jednocześnie w tych samych latach dyskontował swe wcześniejsze doświadczenia, współpracując przy wielu prywatyzacjach ze spółką Arcanum. Po uzyskania tytułu radcy prawnego w 2000 r., pracownik Domański Zakrzewski Palinka i szef wrocławskiego biura tej Kancelarii (2000-2001, 2003-2005). W latach 2000-2001 pracownik Katedry Prawa Gospodarczego na dzisiejszym Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od 2007 r. jest wspólnikiem Sendero Kania, Lubaszka, Michalski i Wspólnicy sp.k. W 2015r. ukończył studia z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.