Szymon Karpiński

Doradca podatkowy

Języki: polski, angielski

Szymon Karpiński

Doświadczenie / projekty

Szymon jest doradcą podatkowym z przeszło dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Jest liderem praktyki podatków pośrednich Sendero a także partnerem odpowiedzialnym za doradztwo w zakresie podatkowego Compliance. Od początku swej kariery specjalizuje się w zakresie VAT. Wspiera Klientów zarówno w kwestiach bieżących jak również w skomplikowanych transakcjach. Może się pochwalić licznymi sukcesami w sporach z władzami podatkowymi, w tym precedensowymi wyrokami NSA uzyskanymi dla reprezentowanych przez niego podatników.

Od pewnego czasu jest również odpowiedzialny za projekty dotyczące szeroko rozumianego Compliance w zakresie podatków. W tym obszarze nadzoruje m.in. prace w zakresie raportowania schematów podatkowych (MDR), a także doradztwo związane z budowaniem ładu podatkowego Klientów obejmujące zwłaszcza pomoc przy definiowaniu i wdrażaniu strategii podatkowej oraz wspierających ją procedur i polityk wewnętrznych.

Jego Klienci to przede wszystkim duże podmioty produkcyjne, często z branży motoryzacyjnej, działające w ramach międzynarodowych korporacji.

Współautor pionierskiego na polskim rynku wydawniczym komentarza do unijnej dyrektywy VAT. Na bieżąco publikuje artykuły dotyczące aktualnych kwestii związanych z VAT. Jest współtwórcą oraz opiekunem merytorycznym BLOGA VAT Sendero.

Życiorys

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1999 – 2007 zdobywał doświadczenie kolejno w Arthur Andersen i Ernst & Young. W 2004 r. został wpisany na listę doradców podatkowych prowadzoną przez Ministra Finansów. Jest jednym z założycieli Sendero Tax & Legal (2007 r.).

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.