Ceny transferowe – identyfikacja nieoczywistych transakcji pod kątem obowiązków dokumentacyjnych. Potencjał komercyjnych baz danych w analizach benchmarkingowych.

Lokalizacja:
Webinar
Kiedy:
11 kwietnia | 10:00-11:30

W ramach webinaru zapoznamy Państwa z podstawowymi pojęciami z obszaru cen transferowych, wyjaśnimy istotę arm’s lenght i przedstawimy podstawowe obowiązki dokumentacyjne wraz z sankcjami grożącymi za ich niewypełnienie.

Następnie omówimy szerokie spektrum nietypowych operacji gospodarczych, mogących generować obowiązki dokumentacyjne i raportowe na gruncie cen transferowych.

Zasygnalizujemy również oznaki rodzącej się na rynku tendencji do odstępowania od wykorzystywania zagregowanych danych pochodzących ze statystyk NBP na potrzeby sporządzania benchmarków finansowych na rzecz precyzyjnych danych transakcyjnych, pochodzących ze specjalistycznych baz danych.

W ostatniej części webinaru dokonamy krótkiego przeglądu komercyjnych baz danych umożliwiających sporządzanie rzetelnych analiz danych porównawczych dla transakcji finansowych, transakcji związanych z udzielaniem licencji i całego spektrum transakcji towarowych i usługowych.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.