Webinar: Raportowanie schematów podatkowych – podsumowanie ponad 5 lat funkcjonowania przepisów o MDR

Lokalizacja:
Webinar
Kiedy:
26 kwietnia | 10:00-11:30

Schematy podatkowe to działania lub zdarzenia, które posiadają cechy oraz spełniają kryteria określone w przepisach podatkowych. Podatnicy muszą raportować je władzom skarbowym w określonym trybie i terminie.

Regulacje o schematach podatkowych (nazywane skrótowo MDR – od anielskiego „Mandatory Discosure Rules”) są bardzo skomplikowane i mają szeroki margines interpretacji. Z drugiej strony, za ewentualne uchybienia w raportowaniu MDR przewidziano dotkliwe kary finansowe, w tym grzywny mogące sięgać ponad 40 mln złotych. Przepisy o MDR obowiązują od 2019 r., a więc już ponad 5 lat. To dobry moment na podsumowanie najważniejszych informacji o tym obowiązku sprawozdawczym.

W trakcie webinarium postaramy się ludzkim językiem wyjaśnić czym jest schemat podatkowy, jakie obowiązki w zakresie MDR ciążą na podatnikach, jakie sankcje przewidziano za niedopełnienie ww. obowiązków oraz czy są one stosowane w praktyce, jak wygląda statystyka raportowania MDR.

Agenda:

  1. Co to jest schemat podatkowy – krótko i prostym językiem.
  2. Zdarzenia i działania mogące stanowić schematy podatkowe – praktyczne przykłady.
  3. Definicja schematu podatkowego – laureatka „złotej maliny” w kategorii „legislacja podatkowa”.
  4. Szóstka w lotto nie wystarczy, czyli o dotkliwych sankcjach za uchybienia w obszarze MDR.
  5. Jak w praktyce zaraportować schemat podatkowy – omówienie rodzajów informacji i dostępnych narzędzi.
  6. Jak ograniczyć ryzyko związane z MDR – praktyczne wskazówki.
  7. Tysiące autodonosów w rękach skarbówki – czy cele regulacji MDR zostały zrealizowane?
  8. Podsumowanie
Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.