Odcinek 4:

Grupy VAT. Szansa czy ryzyko?

W ostatnim czasie do polskich przepisów VAT-owskich dodano nową instytucję – grupy VAT. Czy rozwiązane to niesie ze sobą same korzyści, czy również ryzyka? Kto może utworzyć grupę VAT i co trzeba wziąć pod uwagę, żeby grupa ta działała efektywnie?

W odcinku rozmawiają Szymon Karpiński – Partner odpowiedzialny za praktykę podatkową Sendero Tax & Legal oraz Adam Wnuk, doradca podatkowy specjalizujący się w podatku VAT.

Słuchaj: Spotify

Powiązane artykuły:

Spis treści:

  • 00:55 Czym są grupy VAT?
  • 03:35 Co w praktyce oznacza koncepcja grup VAT, i jakie ma znaczenie dla rozliczeń między podmiotami?
  • 06:45 Jakie są korzyści z utworzenia grupy VAT?
  • 09:25 Kto jest uprawniony do tego, żeby stworzyć grupę VAT? Jakie warunki trzeba spełnić?
  • 14:00 Powiązania organizacyjne i ekonomiczne istotne podczas tworzenia grupy VAT.
  • 20:40 Potencjalne trudności, z którymi mogą się spotkać przedsiębiorcy podczas tworzenia grupy VAT.
  • 24:55 Ryzyka związane z utworzeniem grupy VAT
  • 30:50 Czy grupy VAT mają szansę stać się popularnym rozwiązaniem? Dla kogo?

Opis podcastu:

Życie polskiego podatnika do najłatwiejszych nie należy…. Na przedsiębiorców nakładane są kolejne obowiązki informacyjne, a regulacje podatkowe są nieustannie zmienianie. Władze podatkowe wydają dziesiątki tysięcy interpretacji - często sprzecznych. Praktyką stały się objaśnienia nowych przepisów – zwykle wprowadzające dodatkowe wątpliwości. Można się pogubić…. A fiskus straszy niebotycznymi karami finansowymi!

W naszym podkaście poruszamy tematy podatkowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Rozwiewamy wątpliwości i pokazujemy pułapki. Dzielimy się nie tylko wiedzą i przemyśleniami na ten temat, ale także doświadczeniem oraz przykładami na to, jak sobie radzić w takiej rzeczywistości. Mówimy prosto a od ekspertów oczekujemy zdecydowanych opinii.

Jeśli prowadzisz firmę, jesteś pracownikiem działu finansowego lub księgowego, albo zwyczajnie interesują cię wyzwania, z jakimi mierzą się polscy podatnicy, to „Podcast podatkowy” jest właśnie dla Ciebie.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.