Odcinek 6:

Pakiet Slim VAT 3 – wyczekiwane uproszczenia czy kolejne komplikacje?

1 lipca tego roku po długim okresie prac legislacyjnych wszedł w życie pakiet Slim VAT 3. Jest to kolejny pakiet uproszczeń, który ma przyczynić się do ułatwienia stosowania przepisów o VAT.

Czego dotyczy pakiet Slim VAT 3?
Czy rzeczywiście uprości on rozliczenia VAT, czy też wprowadzi kolejne komplikacje dla przedsiębiorców?

W najnowszym odcinku naszego podcastu rozmawiają Szymon Karpiński – Partner odpowiedzialny za praktykę podatkową Sendero Tax & Legal oraz Monika Bilska – ekspertka z zakresu podatków pośrednich, doświadczony doradca podatkowy Sendero Tax & Legal i wykładowczyni na licznych szkoleniach dotyczących transakcji łańcuchowych.

Słuchaj: Spotify

Powiązane artykuły:

Spis treści:

  • 01:20 Czy rzeczywiście rozliczanie podatku VAT jest tak skomplikowane i czy potrzebne są kolejne uproszczenia?
  • 02:30 Czy zmiany wprowadzone w poprzednich pakietach Slim VAT przyczyniły się do uproszczenia rozliczeń?
  • 05:40 Czego dotyczą zmiany wprowadzone w ramach Slim VAT 3?
  • 08:30 Jaki kurs trzeba stosować do przeliczania zbiorczych faktur korygujących?
  • 10:45 Dlaczego zniesienie wymogu posiadania faktury przy odliczaniu VAT od WNT jest pozytywną zmianą?
  • 12:10 Czym jest sankcja VAT i dlaczego wzbudza takie kontrowersje?
  • 14:30 Jakie kryteria przewidziano do wymierzania sankcji uznaniowej?
  • 15:55 Czy będzie możliwe ustalenie sankcji w wysokości 0%?
  • 17:10 Czy nowe przepisy o sankcji można stosować do minionych już okresów rozliczeniowych?

Opis podcastu:

Życie polskiego podatnika do najłatwiejszych nie należy…. Na przedsiębiorców nakładane są kolejne obowiązki informacyjne, a regulacje podatkowe są nieustannie zmienianie. Władze podatkowe wydają dziesiątki tysięcy interpretacji - często sprzecznych. Praktyką stały się objaśnienia nowych przepisów – zwykle wprowadzające dodatkowe wątpliwości. Można się pogubić…. A fiskus straszy niebotycznymi karami finansowymi!

W naszym podkaście poruszamy tematy podatkowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Rozwiewamy wątpliwości i pokazujemy pułapki. Dzielimy się nie tylko wiedzą i przemyśleniami na ten temat, ale także doświadczeniem oraz przykładami na to, jak sobie radzić w takiej rzeczywistości. Mówimy prosto a od ekspertów oczekujemy zdecydowanych opinii.

Jeśli prowadzisz firmę, jesteś pracownikiem działu finansowego lub księgowego, albo zwyczajnie interesują cię wyzwania, z jakimi mierzą się polscy podatnicy, to „Podcast podatkowy” jest właśnie dla Ciebie.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.