Jacek Wilczewski

Radca prawny

Języki: polski, angielski

Jacek Wilczewski

Doświadczenie / projekty

Jacek jest radcą prawnym z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. W Sendero kieruje praktyką prawa energetycznego, łączności elektronicznej i pomocy publicznej. W trakcie dotychczasowej kariery zawodowej świadczył pomoc prawną na rzecz samorządów, ministerstw, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Instytutu Łączności, a przede wszystkim na rzecz przedsiębiorców, głównie w sektorach infrastrukturalnych. Autor kilkuset opinii prawnych, prelegent na szkoleniach i konferencjach branżowych, reprezentował klientów w licznych postępowaniach przed sądami administracyjnymi.

Na zlecenie Prezesa UKE kierował zespołem autorów przygotowujących projekt ustawy o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych. Uczestniczył w pracach dotyczących usuwania barier dla inwestycji w telekomunikacji, wydobycia gazu ziemnego, budowie elektrowni jądrowej, modernizacji energetycznych sieci przesyłowych oraz linii kolejowych, a także obsłudze prawnej kluczowych spółek z tych sektorów. Ponadto, od strony prawnej pomagał przygotować projekty w programie rządowym „Czyste powietrze”. Przez wiele lat ekspert w telekomunikacyjnej izbie gospodarczej oraz prawnik rekomendowany przez Chambers Europe w dziedzinie „Telekomunikacja – Media – Technologie”.

Kierował zespołem doradców dokonujących notyfikacji do Komisji Europejskiej pomocy publicznej w ramach projektów „Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej, „Internet dla Mazowsza”, „Budowa WSS”, o łącznej wartości ponad 1,5 mld. Za najważniejsze z dotychczasowych doświadczeń zawodowych uważa obsługę prawną sieci Play przez ponad 10 lat od początku jej obecności w Polsce, a także zakończone z sukcesem projekty budowy sieci światłowodowych.

Życiorys

W roku 1999 ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2000-2005 pracował w kancelarii adwokackiej we Wrocławiu, obsługując m.in. międzynarodowy koncern telekomunikacyjny i producenta autobusów miejskich. Równolegle odbył aplikację radcowską. Wpisany na listę radców prawnych w 2005 roku. W latach 2005 – 2015 wspólnik w Kancelarii GWW, kierował Departamentem Inwestycji Infrastrukturalnych, od 2015 of counsel. Przez wiele lat był ekspertem w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Współautor komentarza do ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (CH BECK 2013). W latach 2016-2022 współpracował z Bosetti Global Consulting w zakresie obsługi kilkudziesięciu spółek z kapitałem włoskim, w szczególności w zakresie nowych inwestycji i prawa energetycznego. Kierował również procesem sprzedaży Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Z Sendero Tax & Legal związany od połowy 2022 roku. Do grona wspólników Sendero dołączył w styczniu 2024 roku.

Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.