Szymon Karpiński

Doradca podatkowy

języki:
Polski, Angielski

tel.: (71) 717 80 21

Szymon Karpiński

Specjalizacje

Doświadczenie / projekty

Od początku swej kariery zawodowej specjalizuje się w zakresie podatku VAT. Jego doświadczenie obejmuje m.in. planowanie efektywnych podatkowo struktur transakcyjnych – w tym obejmujących zbywanie nieruchomości oraz międzynarodowy obrót towarowy –  a także wsparcie w bieżących rozliczeniach podatku od towarów i usług. Z sukcesami reprezentuje podatników w sporach z organami podatkowymi.

Autor licznych publikacji poświęconych podatkom pośrednim, współautor pionierskiego na polskim rynku wydawniczym komentarza do unijnej dyrektywy VAT. Wielokrotnie prowadził warsztaty i szkolenia poświęcone problematyce podatków pośrednich.

W gronie jego klientów są również podmioty inwestujące na terenie specjalnych stref ekonomicznych. Realizowane na ich rzecz projekty dotyczą  m.in. kwestii związanych z pomocą publiczną, w tym zwłaszcza formie zwolnienia z podatku CIT.

W ostatnim okresie był odpowiedzialny za wiele projektów dotyczących raportowania schematów podatkowych (MDR). Obejmowały one m.in. przeglądy skierowane na identyfikację schematów podatkowych, szkolenia oraz tworzenie procedur wewnętrznych, a także bieżące wsparcie w identyfikacji i raportowaniu schematów podatkowych.

Publikacje

Życiorys

Partner w SENDERO Tax & Legal od 2007 r. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1999 – 2002 pracownik działu podatkowego Arthur Andersen, a od 2002 r. działu doradztwa podatkowego Ernst & Young. W 2004 r. wpisany na listę doradców podatkowych prowadzoną przez Ministra Finansów.