„Rzeczpospolita: Kancelaria SENDERO Tax & Legal działa już od ponad 11 lat. W tym czasie wiele zmieniło się w polskim systemie prawnym. Czy można wymienić trzy najważniejsze zmiany w przepisach, które są najistotniejsze dla polskich przedsiębiorców?

Paweł Michalski: Do najważniejszych zmian, jakie zaszły w ciągu tych 11 lat działalności naszej kancelarii, zaliczyłbym trzy: RODO, ceny transferowe i JPK – jednolity plik kontrolny. Wśród naszych klientów, zarówno przedsiębiorców polskich, jak i z kapitałem zagranicznym, te zagadnienia wywołały najwięcej reakcji i problemów. Czasem wdrożenie odpowiednich regulacji wiązało się z poważnymi zmianami w strukturze działalności klientów”.
 
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wywiadem radcy prawnego Pawła Michalskiego oraz doradcy podatkowego Grzegorza Młynarczyka. Tekst ukazał się 22 czerwca w internetowym portalu Rzeczpospolita oraz Tygodniu Dobra Firma. Opowiadają w nim m. in. o najważniejszych ich zdaniem zmianach w przepisach oraz o dziedzinach prawa, które wymagają najpilnieszych zmian.
 
Pełna treść wywiadu dostępna tutaj.