Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję, którą organizujemy 5 grudnia br. (czwartek).

W ramach pięciu paneli omówimy następujące tematy:

 

PANEL 1: Podatek u źródła – test rzeczywistego beneficjenta

Obowiązkowa czynność, którą płatnicy zobowiązani są przeprowadzić w związku z rozliczaniem podatku u źródła na znowelizowanych zasadach. Opowiemy o tym czym jest test rzeczywistego beneficjenta, do czego jest potrzebny oraz na jakie kwestie należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie jego przeprowadzania.

 

PANEL 2: Ceny transferowe – dokumentacja podatkowa na nowych zasadach

W przyszłym roku po raz pierwszy w pełni zaczną obowiązywać nowe przepisy o cenach transferowych i dokumentowaniu transakcji z podmiotami powiązanymi. W trakcie drugiego panelu omówimy najważniejsze zmiany i podpowiemy jak się do nich przygotować.

 

PANEL 3: Schematy podatkowe – obowiązek informacyjny z perspektywy przedsiębiorcy

Obowiązujące od początku 2019 r. regulacje dotyczące raportowania schematów podatkowych (MDR) są skomplikowane i nieprecyzyjne. Ewentualne uchybienie obowiązkowi informacyjnemu w tym zakresie może wiązać się z wielomilionową karą. W trakcie trzeciego panelu zwięźle omówimy problematykę MDR i wskażemy działania jakie należy podjąć w celu zminimalizowania ww. ryzyka.

 

PANEL 4: Najważniejsze zmiany w VAT – korzyści i zagrożenia dla podatników

Co to jest biała lista podatników VAT i jak z niej korzystać? Co się zmieni w zasadach rozliczania transakcji międzynarodowych i jak to wpłynie na bieżące rozliczenia podatkowe? Kiedy obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności znajdzie zastosowanie i co grozi za uchylanie się od nowego obowiązku? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas czwartego panelu poświęconego zmianom w podatku VAT.

 

PANEL 5: Projekt zmian w przepisach o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Jak ograniczyć ryzyko nałożenia dotkliwych kar?

Na konferencji opowiemy między innymi o winie organizacyjnej oraz o tym, że łatwiej będzie ukarać organizację niż osobę fizyczną. Wytłumaczymy również, jak podmioty powinny reagować na zgłoszenia nieprawidłowości. Wyjaśnimy też, jakie działania prewencyjne podjąć, by zabezpieczyć swoje interesy i ograniczyć ryzyko nałożenia dotkliwych kar.

 

Szczegóły wydarzenia >>> tutaj.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Zapraszamy 5 grudnia (czwartek) do naszego biura przy ul. Muchoborskiej 6.

 

Potwierdzenia uczestnictwa prosimy przesyłać do 29 listopada wysyłając e-mail na adres agnieszka.prokop@sendero.pl.

 

Zapraszamy!