Niebawem zacznie się podatkowa rewolucja. Pierwsze zmiany w VAT zaczną bowiem obowiązywać już od 1 września 2019 r. Poniżej wskazujemy najważniejsze zmiany, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

 

 

Zmiany w VAT w pigułce

 

 

 

Jak się przygotować?

 

Działania fiskusa ukierunkowane – w szczególności – na uszczelnienie luk podatkowych w obecnych regulacjach, a tym samym na ukrócenie nielegalnych procederów zorientowanych na wyłudzanie VAT, mogą okazać się zmorą dla uczciwych i rzetelnych podatników.

 

Waga oraz rewolucyjny charakter wprowadzanych w najbliższym czasie zmian wymaga przede wszystkim dokładnej analizy nowych przepisów pod kątem ich wpływu na prowadzone w firmie rozliczenia podatkowe.

 

W celu zachowania rzetelności ww. rozliczeń oraz uniknięcia negatywnych konsekwencji podatkowych, które mogą nieść za sobą wdrażane zmiany, konieczne może okazać się również dostosowanie – wykorzystywanych w ramach prowadzonej działalności – systemów księgowych czy też aktualizacja procedur dotyczących sposobu rozliczania poszczególnych transakcji opodatkowanych VAT.