WYBIERZ CO CIĘ INTERESUJE

Dzięki Wiążącej Informacji Stawkowej podatnicy będą mogli spać spokojniej

Już wkrótce podatnicy będą mieli możliwość wystąpienia z wnioskiem do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS). Nowa instytucja pozwoli ustalić stawkę VAT właściwą dla danego towaru lub usługi – może okazać się zatem wybawieniem dla wielu przedsiębiorców.

Więcej

Szykują się radykalne zmiany w VAT – sprawdź, co się zmieni

podatek VAT VAT

Niebawem zacznie się podatkowa rewolucja. Pierwsze zmiany w VAT zaczną bowiem obowiązywać już od 1 września 2019 r. Poniżej wskazujemy najważniejsze zmiany, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Więcej

W 2020 r. znikną VAT-7 i JPK_VAT – w ich miejsce pojawi się JPK_VDEK

VAT

Władze podatkowe podjęły działania legislacyjne zmierzające do zastąpienia deklaracji VAT-7 i VAT-7K oraz plików JPK_VAT nową strukturą JPK_VDEK.

Więcej

Rewolucja w rozliczaniu VAT transakcji międzynarodowych

nowe regulacje prawne VAT

Od 1 stycznia 2020 r. wejdą w życie istotne zmiany zasad rozliczeń transakcji międzynarodowych w VAT.

Więcej

Split payment

split payment VAT
Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów, od 1 listopada 2019 r. ma wejść w życie obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności (split payment) dla niektórych branż. Projekt ustawy czeka już tylko na podpis prezydenta.
Więcej
Informujemy, że nasza strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Warunki przechowywania lub uzyskiwania dostępu do cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki. Polityka prywatności.